Tallinna koolide õpetajad Merivälja Koolis kogemuspäeval

Neljapäeval, 19. jaanuaril toimub Merivälja Koolis Tallinna koolide õpetajatele uue õpikäsitluse kogemuspäev. Külalised osalevad erinevate klasside õppetöös, meie kooli õpetajad ja õpilased korraldavad muuhulgas töötoad põnevate õppemeetodite tutvustamiseks.
Järgmised õpetajate kogemuspäevad toimuvad Pelgulinna Gümnaasiumis, Kunstigümnaasiumis ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumis.

Merivälja kool on aktiivne LTT-hariduse edendaja

Tallinnas asuv Merivälja kool on aktiivne loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogiavaldkonna (LTT) arendamisel, käisime uurimas, mida ette on võetud ja mis on tulevikus plaanis.

Loe edasi

Ootame kõiki huvilisi kaasa elama meie kooli meeskonna Goldbergi masina ehitamise võistlusele Tallinna Kultuurikatlas reedel, 4. novembril kl 14.00

info Goldbergi masina võistluse kohta: https://koolielu.ee/info/readnews/518223/tallinna-tehnikakorgkool-kutsub-masina-ehitamise-voistlusele

Pealtvaatajate registreerimislink: http://doodle.com/poll/7ac7bfacspwtzy79

Päevakava
Võistlus toimub 4. nov. 2016 Kultuurikatla katelde saalis
10:45 saabuvad võistlejad ja alustavad masinate paigaldamist ja katsetamist (Saabujatele pakume kerge eine)
11:15 võistluse päevajuhi avasõnad – Jüri Muttika
13:30 pealtvaatajad pääsevad Kultuurikatlasse, pealtvaatajatel palume eelnevalt registreeruda doodle lingil http://doodle.com/poll/7ac7bfacspwtzy79
13:55 Kõik 9 võistkonda asuvad kohtadele. Korraga võistlevad kolm võistkonda, keda filmitakse kolme erineva kaameraga (kuna asuvad erinevatel positsioonidel), nõnda jadana kolm korda. Kaamerate, kohtunike ja ajamõõtjate ümber paigutamiseks aega 1 minut.
14:00 START
14:30 teoreetiliselt on selleks hetkeks kõik 9 võistkonda 2 katset sooritanud
14:30-15:00 võitja ja teiste meeskondadega intervjuud (koolid alustavad masinate demonteerimist)
15:00-15:30 vestlusring žürii liikmetega “Mida annab inseneri haridus/elukutse inimesele”, pealtvaatajad ja  võistlejad saavad oma arvamust avaldada
15:45 Autasustamine ja Anneli Ramjalg ütleb võistluse lõppsõna, seejärel tort
16:30 Võistluse ametlik lõpp

 

Goldbergi masina ehitamise võistlusest teeme ülekande, tänu sellele saavad koju jäävad poolehoidjad võistkondadele kaasa elada.

Võistlus saab jälgida Delfist või siis youtube aknas https://youtu.be/k0WsTqTWZb0

Võistluspäeval on ülekanne nähtav ka  „100 sammu inseneerias“ facebooki lehel https://www.facebook.com/100sammu/

Tallinna aasta õpetaja on Merivälja Kooli õpetaja Anita Kalmus

7.oktoobril toimus Lennusadamas galaõhtu Tallinna parimate õpetajate tunnustamiseks. Autasud Tallinna aasta õpetajatele ning linna õnnitlused õpetajate päeva puhul andsid üle abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Autasud anti üle üheksas kategoorias, sh konkursside „Eestimaa õpib ja tänab“ nominentidele ning Tallinna aasta õpetajatele ja Tallinna noortele õpetajatele.

Konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ kategooriates tunnustas Tallinn järgmisi õpetajaid:

Aasta lasteaiaõpetaja: Marina Filinova (Tallinna Päevalille Lasteaed), Ülle Noor (Tallinna Lasteaed Nõmmekannike) ja Merike Nurk (Talllinna Luha Lasteaed).

Aasta klassiõpetaja: Renna Marjundi (Tallinna 21. Kool), Maret Mesipuu (Hilariuse kool) ja Marina Koprova (Lasnamäe Põhikool).

Aasta klassijuhataja: Helmi Kelle (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Rea Lillemets (Pelgulinna Gümnaasium) ja Heli Raidma (Tallinna 21. Kool).

Aasta põhikooli aineõpetaja: Edith Asveit (Tallinna Südalinna Kool), Galina Beljajeva (Tallinna Kadaka Põhikool) ja Helje Pukk (Tallinna Lilleküla Gümnaasium).

Aasta gümnaasiumiõpetaja: Ursula Paavel (Pirita Majandusgümnaasium), Toomas Reimann (Tallinna Reaalkool) ja Katrin Soika (Gustav Adolfi Gümnaasium).

Aasta kutseõppeasutuseõpetaja: Aive Antson (Tallinna Teeninduskool), Meeta Heinaste (Tallinna Ehituskool) ja Heli Molok (Tallinna Kopli Ametikool).

Aasta õppeasutuse juht: Katrin Luhaäär (Ristiku Põhikool), Kristina Märks (Tallinna Meelespea Lasteaed) ja Kersti Nigesen (Vanalinna Hariduskolleegium).

Lisaks üleriigilistele nominatsioonidele tunnustas Tallinna Haridusamet pedagooge kategooriates „Noor õpetaja“ ja „Tallinna aasta õpetaja“.

Tunnustuse „Noor õpetaja 2016“ said: Esper Kaar (Tallinna Järveotsa Gümnaasium), Olesja Kazeko (Tallinna Kopli Noortemaja), Maarja Kell (Tallinna Reaalkool), Oksana Kokina (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Kristel Kotta (Tallinna Ühisgümnaasium), Maria Malzjomov (Gustav Adolfi Gümnaasium), Raili Mitt (Tallinna Lasteaed Pallipõnn), Dana Ots (Tallinna Lasteaed Männimudila) ja Maire Smirov (Tallinna Kadaka Lasteaed).

thumbnail_20161007_223459Tallinna aasta õpetajad 2016 on: Viktoria Beduhhina (Lasteaed Ojake), Monika Gorkin (Rocca al Mare Kool), Eva Kalbus (Tallinna 32. Keskkool), Anita Kalmus (Merivälja Kool), Anu Kušvid (Tallinna Saksa Gümnaasium), Elen Kõima (Tallinna Haraka Lasteaed), Anneli Laursoo (Tallinna Lasteaed Pallipõnn), thumbnail_20161007_234239Jonas Lemmik (Tallinna Õismäe Gümnaasium), Katri Liivak (Tallinna Nõmme Põhikool), Liivi Listra (Tallinna Lasteaed Pääsusilm), Christina Lään (Lasnamäe Gümnaasium), Merike Müürsepp (Tallinna Lasteaed Kikas), Grüüne Ott (Tallinna Lasteaed Sipsik), Kadri Pajo (Gustav Adolfi Gümnaasium), Tiina Piisang (Tallinna Kopli Ametikool), Natalia Presnetsova (Tallinna Pae Gümnaasium), Helina Reino (Gustav Adolfi Gümnaasium), Tiiu Tammemäe (Tallinna Rõõmupesa Lasteaed), Mari Tammur (Ristiku Põhikool) ja Aade Veskimägi (Jakob Westholmi Gümnaasium).